آلمان به رکورد بالاترین مازاد درآمد دولتی دست یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از شین هوا، داده های اداره آمار فدرال آلمان که به تازگی منتشر گردیده است، نشان می دهد این کشور در نیمه اول 2018 به رکورد دیگری از مازاد بودجه دولتی دست یافته است.

آلمان به رکورد بالاترین مازاد درآمد دولتی دست یافت

طبق داده های اداره آمار، در بازه ژانویه تا ژوئن، درآمد رسمی دولت 48.1 میلیارد یورو (55.7 میلیارد دلار) از هزینه نمودها بیشتر شد که این معادل 2.9 درصد فراوری ناخالص ملی این کشور است. این میزان بالاترین مازاد بودجه نیمه اول سال در تاریخ محاسبه آن است.

اداره فدرال بیمه اشاره نموده است که دولت فدرال و سطوح مشترک دولت، همچنین طرح ملی بیمه اجتماعی، همگی در این مازاد بودجه نقش داشته اند. سطح فدرال دولت بیشترین مازاد بودجه را داشته است (19.5 میلیارد یورو) و دولت های ایالتی آلمان در رده دوم قرار دارند (اضافه بودجه 13.1 میلیارد یورو). طرح بیمه اجتماعی هم با 9 میلیارد دلار مازاد بودجه و بخش های دولتی مشترک (6.6 میلیارد یورو اضافه بودجه) در رده های بعدی هستند.

از سال 2014 به بعد، آلمان به طور مداوم با مازاد بودجه دولتی روبرو می گردد. در نیمه اول سال جاری دولت آلمان با افزایش 5.2 درصدی درآمدهای مالیاتی روبروشد. در عین حال هزینه ها به لطف بهره پایین وام های آلمان 8.7 درصد افت کرد، هرچند هزینه نمودهای عمومی 12.3 درصد افزایش یافته بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آلمان به رکورد بالاترین مازاد درآمد دولتی دست یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با آلمان به رکورد بالاترین مازاد درآمد دولتی دست یافت

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید