اعلام حالت فوق العاده در آبادان، خرمشهر و شادگان

سرپرست فرمانداری خرمشهر گفت: استانداری خوزستان به دلیل وقوع مد اکبر در آبادان، خرمشهر و شادگان و آبگرفتگی در این مناطق حالت فوق العاده اعلام نموده است.

اعلام حالت فوق العاده در آبادان، خرمشهر و شادگان

به گزارش ایرنا، کورش مودت اضافه کرد: با توجه به اینکه از روز شنبه تا سه شنبه آینده احتمال بالا آمدن آب و مد اکبر داشته باشیم به همین منظور تمام تدابیر لازم برای رویارویی با هرگونه افزایش حجم آب در اروند رود و کارون صورت گرفته است.

شدت مد (بازگشت آب از دریا به درون رودخانه و نهرها) در نیمه ماه قمری و هنگام کامل شدن ماه، بیشتر از مدهای عادی است که به مد اکبر معروف است.

وی بیان نمود: تقویت سیل بندهای روستاهای غرب کارون در خرمشهر ادامه دارد و برای مقابله با مد اکبر آمادگی کامل داریم.

مودت ادامه داد: سیل بندهای روستاهای غرب کارون در وضعیت مناسبی قرار دارند.

فرماندار ویژه خرمشهر اضافه کرد: به منظور آنالیز وضعیت روستاهای غرب کارون و اروند و وضعیت مد اکبر امروز جلسه ای در مورد مقابله با هرگونه افزایش آب با اعضای مدیریت بحران تشکیل می گردد.

13 روستای غرب کارون در حوزه شهرستان خرمشهر به دلیل اسکان در ساحل رودخانه کارون جزو مناطق پر خطر هستند.

  • سیلاب و مد دریا موجب اعلام وضعیت فوق العاده در آبادان شد

سیلاب و بالا آمدن مد دریا موجب شد تا فرماندار ویژه آبادان در این شهرستان اعلام وضعیت فوق العاده کند.

سیدزین العابدین موسوی روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان نمود: به دلیل مد غیر طبیعی و بالا آمدن سطح آب رودخانه اروند رود، از امروز در شهرستان آبادان وضعیت فوق العاده اعلام می گردد.

وی اضافه کرد: دهانه نهرهایی که اطراف آنها منزل مسکونی وجود دارد بسته می گردد تا مانع ورود روان آب ها در سطح شهر و روستاهای اطرف گردد.

فرماندار ویژه آبادان ادامه داد: مردم حاشیه رودخانه های اروند و بهمنشیر هوشیار باشند زیرا ممکن است مد اکبر تکرار گردد.

موسوی گفت: تدابیر لازم در جلسه ستاد بحران که امروز در اروندکنار برگزار می گردد دیده خواهد شد تا آمادگی لازم برای مقابله با سیلاب احتمالی را داشته باشیم.

شدت مد (بازگشت آب از دریا به درون رودخانه و نهرها) در نیمه ماه قمری و هنگام کامل شدن ماه، بیشتر از مدهای عادی است که به مد اکبر معروف است.

به گزارش ایرنا سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کارون موجب آب گرفتگی بعضی شهرها و روستاهای پایین دست این رودخانه در خوزستان شده است.

طغیان رودخانه های کرخه، دز و کارون تاکنون سبب آبگرفتگی بیش از 270 روستا و بیش از یکصد هزار هکتار از زمین های کشاورزی در خوزستان شده و حدود 400 هزار نفر در معرض خطرات ناشی از این سیلاب قرار گرفتند.

مناطقی از 12شهرستان خوزستان گرفتار سیلاب هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "اعلام حالت فوق العاده در آبادان، خرمشهر و شادگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام حالت فوق العاده در آبادان، خرمشهر و شادگان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید