الدحیل 3 - استقلال صفر، اشتباهات فردی یقه شاگردان شفر را گرفت

الدحیل در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه 3 بر صفر از سد استقلال گذشت.

الدحیل 3 - استقلال صفر، اشتباهات فردی یقه شاگردان شفر را گرفت

به گزارش خبرنگاران، تیم های استقلال ایران و الدحیل قطر در چارچوب هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 18:45 در دوحه قطر به مصاف هم رفتند. نیمه نخست این دیدار که در گروه C رقابت های لیگ قهرمانان برگزار می شد با پیروزی 3 بر صفر الدحیل به خاتمه رسید. در این دیدار بن عطیه در دقیقه 55، یوسف العربی در دقیقه 73 و علی عفیف در دقیقه 93 برای الدحیل گل زنی کردند.

نیمه نخست

تیم فوتبال الدحیل این دیدار را از همان ابتدا تهاجمی شروع کرد و حتی می توانست در همان دقایق توسط ناکاجیما به گل برسد اما سید مهدی رحمتی مانع از این کار شد. استقلالی ها 30 دقیقه ابتدایی با استرس و اشتباهات زیادی بازی می کردند که باعث شد الدحیل بسیار خطرناک در نیمه زمین استقلال بازی کند. این اشتباهات حتی باعث شد مهدی بن عطیه روی اشتباه رحمتی در دقیقه 24 دروازه استقلال را باز کند اما یاری داور این گل را آفساید و مردود خاطرنشان کرد.

در ادامه استقلال به بازی بازگشتند و چند موقعیت خطرناک ایجاد کردند که حتی فرصت داشتند که توسط پاتوسی به گل برسند که دروازه بان الدحیل مانع از به گل رسیدن شاگردان شفر شد.

در این نیمه امید نورافکن از استقلال و احمد یاسر از الدحیل توسط روشن ایرماتوف با کارت زرد جریمه شدند.

نیمه دوم

شاگردان وینفرد شفر این نیمه را با فزونی نسبی شروع کردند و توانستند چند موقعیت نصفه و نیمه ایجاد نمایند که در یکی از صحنه ها در دقیقه 48 فرشید باقری روی پاس عالی فرشید اسماعیلی می توانست برای استقلال گل زنی کند که ضربه اش درست به جایی زده شد که لکومته، دروازه بان الدحیل قرار داشت تا او این شوت را مهار کند.

استقلال دقایقی بعد هم بازی را در اختیار داشت اما دوباره الدحیل توانست توپ و میدان را در اختیار بگیرد و روی دروازه استقلال فشار وارد کند. شاگردان فاریا در تیم الدحیل روی صحنه ای که توانستند کرنر بگیرند، توسط بن عطیه در دقیقه 55 به گل نخست رسیدند. در صحنه گل بن عطیه یارگیری اشتباه منشأ و دانشگر باعث شد که مدافع باتجربه مراکشی به راحتی دروازه رحمتی را باز کند.

پس از دریافت این گل استقلال جلو کشید و چند موقعیت خوب هم ایجاد کرد اما در دادن پاس ها و ضربات آخر اشتباهاتی داشتند که مانع از گل زنی آبی ها شد. در حالی که استقلال به دنبال زدن گل تساوی بود، یوسف العربی در موقعیتی تک به تک با رحمتی نهاده شد که با اشتباه کاپیتان استقلال، مهاجم الدحیل مقابل دروازه خالی نماینده ایران نهاده شد تا گل دوم قطری ها در دقیقه 73 به ثمر برسد.

وینفرد شفر، سرمربی استقلال پس از خوردن گل دوم، دو تعویض در تیمش انجام داد و ایسما، خسرو حیدری را به جای نورافکن و وریا غفوری به میدان فرستاد تا از ارسال های بلند حیدری و سرزنی مهاجمانش به گل برسد اما این ترفند هم جواب نداد و حتی استقلال در وقت های اضافی روی یک ضدحمله توسط علی عفیف دروازه اش برای سومین بار باز شد تا بازی با نتیجه 3 بر صفر به سود الدحیل به اتمام رسید.

در نیمه دوم وریا غفوری از تیم استقلال ایران با کارت زرد داور ازبکستانی جریمه شد.

ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، محمد دانشگر، پژمان منتظری، وریا غفوری (خسرو حیدری، دقیقه 80)، آرمین سهرابیان، امید نورافکن (ایسما، دقیقه 80)، آیاندا پاتوسی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان و گادوین منشأ.

ترکیب الدحیل: کلود امین، مهدی بن عطیه، بسام الراوی، احمد یاسر، لوئیز جونیور، یوسف العربی، ناکاجیما (علی عفیف، دقیقه 86)، کریمبوضیاف، ادمیلسون، سلطان حسین و مراد ناجی.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "الدحیل 3 - استقلال صفر، اشتباهات فردی یقه شاگردان شفر را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الدحیل 3 - استقلال صفر، اشتباهات فردی یقه شاگردان شفر را گرفت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید