سالانه 800 میلیون ریال صرف فراوری نهال در شاهرود می گردد

محمد رضا کشاورزیان در تبادل نظر با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه سالانه 800 میلیون ریال صرف فراوری نهال در شاهرود می گردد، ابراز داشت: تعدادی از این نهال ها طی هفته منابع طبیعی و آبخیزداری توزیع و تعدادی نیز صرف نهال کاری عرصه های بیابانی می گردد.

سالانه 800 میلیون ریال صرف فراوری نهال در شاهرود می گردد

وی بابیان اینکه مبارزه با بیابان زایی در دستور کار منابع طبیعی است، افزود: سالانه حدود نیم میلیون اصله نهال سالم در نهالستان چغولگیر اداره منابع طبیعی شاهرود زیر نظر کارشناسان فراوری و در سطح استان توزیع می گردد.

رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود از توزیع 350 هزار اصله نهال طی هفته منابع طبیعی در سطح شهرستان اطلاع داد و ابراز داشت: این نهال ها انواع کاج، سرو، زبان گنجشک، ارغوان، تبریزی، اقاقیا، سنجد، بید، عرعر و غیره را شامل می گردد که در مراسم های مختلف بین شرکت کنندگان و مردم توزیع خواهد شد.

کشاورزیان با بیان اینکه طی هفته منابع طبیعی برنامه های متنوعی در شاهرود اجرا می گردد، توضیح داد: نواختن زنگ طبیعت در مدرسه هدایت شاهد، همایش پیاده روی خانوادگی، توزیع نهال در نماز آدینه، همایش طبیعت با حضور قضات در روستای طرود، بازدید از پروژه های آبخیزداری ابر و غرس نهال در این منطقه، جشن طبیعت در بی ارجمند و نهال کاری در دانشگاه پیغام نور از جمله برنامه های منابع طبیعی در سطح شهرستان را شامل می گردد.

وی بابیان اینکه نهال ها در اختیار دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها، مدرسه ها، مردم، شهرداری ها و نهادهای دولتی گذاشته می گردد، افزود: هدف از توزیع نهال توسعه مشارکت عمومی، فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ منابع طبیعی، ایجاد روحیه کاشت نهال و توسعه فضای سبز است.

به گزارش خبرنگاران، در تقویم ملی 15 لغایت 21 اسفندماه به نام هفته منابع طبیعی و درختکاری نام گذاری شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سالانه 800 میلیون ریال صرف فراوری نهال در شاهرود می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالانه 800 میلیون ریال صرف فراوری نهال در شاهرود می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید