مشاوران ترامپ بار دیگر تهدید به بستن مرز مکزیک کردند

دولت ترامپ بار دیگر تهدید نموده است که مرز مشترک ایالات متحده با مکزیک را مسدود خواهد نمود.

مشاوران ترامپ بار دیگر تهدید به بستن مرز مکزیک کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، دولت ترامپ روز یکشنبه بار دیگر در حالی نسبت به مسدود کردن مرز مکزیک هشدار داده است که روز شنبه یاری های اقتصادی به کشورهای آمریکای مرکزی را به بهانه فرستادن عمدی مهاجران غیرقانونی به ایالات متحده، قطع نموده است.

ترامپ که با موج گسترده پناهجویان آمریکای مرکزی در مرزهای آمریکا روبرو است، روز آدینه تهدید نموده بود که اگر مکزیک مانع رسیدن مهاجران غیرقانونی به مرز آمریکا نگردد، مرز را مسدود خواهد نمود.

ترامپ بدون ارائه سند و مدرک خاصی نیز کشورهای آمریکا مرکزی را متهم نموده است که کاروان های مهاجران غیرقانونی را تشکیل داده و آنها را به سوی آمریکا اعزام می نمایند.

بستن مرز می تواند موجب بروز اختلالات گسترده ای در مبادلات تجاری دو کشور گردد.

میک مولوانی رئیس موقت کارکنان کاخ سفید در مصاحبه با شبکه ای بی سی در این باره گفت: رئیس جمهور آمریکا گزینه های کمی در اختیار دارد آن هم در شرایطی که دموکراتها از اعمال تدابیر بیشتر برای تقویت امنیت مرزها یا اصلاح قانون مهاجرت حمایت نمی نمایند.

وی در ادامه اضافه نمود: با توجه به این محدودیت ها، رئیس جمهور آمریکا هر اقدامی را که بتواند انجام خواهد داد. اگر مسدود کردن بنادر برای دستیابی به این هدف موثر باشد، این دقیقا کاری است که ترامپ میخواهد انجام دهد. ما به امنیت مرزها احتیاج داریم و قصد داریم نهایت کوشش خود را برای دستیابی به این هدف انجام دهیم.

این در شرایطی است که کیلیان کانوی مشاور ارشد کاخ سفید نیز در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: شرایط در مرز به نقطه انفجار و ذوب رسیده است و رئیس جمهور نسبت به این تهدید کاملا جدی است. این قطعا یک بلوف نیست. شما باید اظهارات رئیس جمهور را جدی بگیرید.

نه ترامپ و نه مشاورانش درباره زمان احتاقتصادی مسدود کردن مرز مکزیک اظهار نظر ننموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مشاوران ترامپ بار دیگر تهدید به بستن مرز مکزیک کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاوران ترامپ بار دیگر تهدید به بستن مرز مکزیک کردند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید