ونزوئلا، حتی ضعیف تر از بولیوی

نتایج ونزوئلا در مقدماتی جام جهانی نشان می دهد این تیم حتی از بولیوی،آخرین حریف تدارکاتی تیم ملی نیز ضعیف تر است.ونزوئلا در مقدماتی جام جهانی-منطقه امریکای جنوبی- در رده آخر ایستاد،دهم در میان 10 تیم.

ونزوئلا، حتی ضعیف تر از بولیوی

به گزارش خبرنگاران ،دومین بازی تدارکاتی تیم ملی در ماه نوامبر 2018 ، مقابل ونزوئلا در دوحه برگزار می گردد. دیداری که ابتدا قرار بود به میزبانی استادیوم آزادی انجام گردد اما مخالفت ونزوئلا باعث شد تا محل برگزاری این بازی از ایران به قطر تغییر کند. سرمربی ونزوئلا، نام 24 بازیکن را برای حضور در بازی های تدارکاتی ماه نوامبر اعلام نموده که در میان آن ها چهره سرشناسی وجود ندارد. جز سالومون روندون، مهاجم سابق روبین کازان که این روزها زیر نظر رافائل بنیتز در نیوکاسل و لیگ برتر بازی می نماید.

ونزوئلا ابتدا 16 نوامبر مقابل ژاپن بازی می نماید و سپس به قطر می آید تا برای تقابل با ایران آماده گردد. سرمربیگری ونزوئلا بر عهده رافائل دودامل 45 ساله است. مربی جوانی که از سال 2016 روی نیمکت تیم ملی ونزوئلا نشسته و البته همزمان راهنمایی تیم های زیر 21 و زیر 20 سال این کشور را نیز عهده دار است.

در فهرست بازیکنان ونزوئلا، یک بازیکن از احمد گروژنی روسیه و یکی هم از باشگاه آپوئل قبرس حضور دارد. ویلکر خوره آنجل، دفاع وسط احمد گروژنی است و هم تیمی میلاد محمدی. مدافعی 188 سانتیمتری که این فصل 14 بازی برای گروژنی انجام داده و یک بازیکن کلیدی در ترکیب این تیم است. آنجل همزمان با میلاد محمدی پیراهن احمد گروژنی را پوشید و البته رابطه نزدیکی هم با مدافع چپ تیم ملی ایران دارد. بی شک تقابل این دو می تواند یکی از جذابیت های بازی ایران- ونزوئلا باشد. آنجل25 ساله، 21 بازی ملی برای ونزوئلا انجام داده و در مقدماتی جام جهانی 2018 نیز یکی از بازیکنان حاضر در ترکیب ثابت این تیم بود.

رافائا رامو، دروازه بان 28 ساله آپوئل قبرس، دیگر بازیکنی است که تجربه بازی کنار یک ایرانی را در کارنامه دارد. او در قبرس برای تیمی بازی می نماید که رضا قوچان نژاد هم عضو ان است. رامو این فصل 6 بازی برای آپوئل انجام داده و 540 دقیقه در زمین بوده. او با سابقه بازی برای اودینزه در سری آ 8 بار در ترکیب تیم ملی ونزوئلا قرار گرفته اما چه سود که در این بازی تدارکاتی نمی تواند مقابل هم تیمی ایرانی اش قرار بگیرد. قوچان نژاد بعد از جام جهانی 2018 تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفت و به همین دلیل فقط روی حضور در بازی های باشگاهی تمرکز نموده است.

ونزوئلا در 4 بازی تدارکاتی خود در ماه های گذشته، 2 برد به دست اورده و 2 شکست را نیز متحمل شده. این تیم ابتدا با نتیجه 2 بر یک مغلوب کلمبیا شد، سپس 2 بر صفر پاناما را برد، با نتیجه 4 بر 2 مغلوب باسک شد و در آخرین بازی هم 2 بر صفر امارات را برد. این نتایج باعث شده تا طرفداران فوتبال در ونزوئلا به آینده این تیم در کوپا امریکا در سال 2019 و همچنین صعود به جام جهانی 2022 امیدوار شوند.

نتایج ونزوئلا در مقدماتی جام جهانی 2018 نشان می دهد این تیم حتی از بولیوی، آخرین حریف تدارکاتی تیم ملی ایران نیز ضعیف تر است. ونزوئلا در مقدماتی جام جهانی- منطقه امریکای جنوبی- 18 بازی انجام داد و فقط 2 بار به پیروزی رسید. این تیم 6 تساوی به دست آورد و 10 بار هم مغلوب حریفان خود شد. نتایجی که باعث شد ونزوئلا در رده دهم جدول 10 تیمی این مسابقات قرار بگیرد.

تیم ملی ایران که خود را آماده حضوری موفق در جام ملت های آسیا در امارات می نماید، ونزوئلا را به عنوان حریف تدارکاتی خود برگزیده و امیدوار است مقابل این تیم محک جدی بخورد. تیمی که با توجه به نتایج اخیرش، شاید نتواند خواسته های کی روش را برآورده کند اما سرمربی تیم ملی باید با این شرایط کنار بیاید و ایران را آماده حضوری قدرتمند در جام ملت های آسیا کند.

12

منبع: ایران ورزشی

به "ونزوئلا، حتی ضعیف تر از بولیوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونزوئلا، حتی ضعیف تر از بولیوی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید